یادداشت روزانه

استراتژی کاپیتان آمونسن برای تولید و انتشار محتوا

آمونسن کاپیتانی بود که توانست برای اولین بار با کشتی مسیر ۲۴۰۰ کیلومتری از نروژ به قطب جنوب را طی کند و به قطب جنوب برسد.

آن هم با یک استراتژی ساده؛ هرروز دقیقن ۲۴ کیلومتر پیش می‌رفتند، نه بیشتر و نه کمتر. در حالی‌که رقیب آمونسن، کاپیتان رابرت فالکون اسکات، در این سفر خطرناک استراتژی شلخته‌ای داشت.

او روزهایی که هوا خوب بود تا سر حد مرگ از خدمه‌ی کشتی کار می‌کشید و فقط روزهای یخبندان به آن‌ها اجازه‌ی استراحت می‌داد. در نهایت این استراتژی آمونسن بود که برنده شد.《آرام، بی‌درنگ است و بی‌درنگ، سریع.》

درباره‌ی کاپیتان اسکات؛ او به همراه چهارنفر همراهانش ۳۴ روز دیرتر از آمونسن و تیمش به قطب رسیدند و در مسیر بازگشت از قطب به علت خستگی زیاد جان باختند.

آماده‌سازی و انتشار یک پست متوسط اینستاگرام که شامل یک تصویر و کپشن است چقدر از ما زمان می‌گیرد؟

برای نوشتن و بازنویسی و انتشار یک پست وبلاگی ۳۰۰ کلمه‌ای چقدر زمان می‌گذاریم؟

معمولن برای آماده‌سازی و انتشار محتوا فقط روز و تعداد کلمه یا کیفیت تصویر را از قبل مشخص می‌کنیم.

نظر من این است که برای آماده‌سازی یک پست اینستاگرام کران بالای زمان در نظر بگیریم. ابتدا در حالت عادی، زمانی که برای آماده‌سازی یک پست اینستاگرام صرف می‌کنید را اندازه بگیرید.

بررسی کنید زمانی که برای تهیه‌ی پست صرف می‌کنید کم است، مناسب است یا زیاد است؟ اگر زمان آماده‌سازی پست زیاد باشد احتمالن مابین کار به اینستاگرام سر می‌زنید یا به شبکه‌های اجتماعی دیگر سرک می‌کشید.

اگر هم زمان کمی می‌گذارید خب به نتیجه‌ی کار نگاه کنید. ممکن است تصویر پست شما باکیفیت نباشد و یا متن کپشن را بازنویسی نکرده‌اید. هرکدام را بررسی و اصلاح کنید.

با توجه به متن و طراحی تصویر برای تهیه‌ی یک پست اینستاگرامی کران بالا تعیین کنید. به طور مثال من برای بازنویسی و طراحی تصویر پست و انتشار کران بالایِ یک‌ساعت را در نظر می‌گیرم.

برای پست‌های وبلاگ هم می‌توانید این استراتژی‌ را بکارببندید. کران بالا همیشه جواب می‌دهد چراکه هرچقدر زمان انجام کارها را طولانی‌تر کنیم، دیرتر به سرانجام می‌رسند.

قانون پارکینسون را به‌ یاد داشته باشیم: هر کار به اندازه زمانی که برای آن تخصیص داده شده، طول می‌کشد.

تصویر نویسنده
فاطمه یکتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.