آزادنویسی,توسعه فردی,عملگرایی,مطالب آموزشی,نویسندگی

پله‌ی اول نردبان عمل‌گرایی|نوشتن

تمام رشد شما به فعالیت شما بستگی دارد. هیچ پیشرفت جسمی و فکری بدون تلاش رخ نمی‌دهد و تلاش به‌ معنای کار کردن است.

کالوین کولیج، سی‌امین رئیس جمهور امریکا

چرا هنگام اقدام به انجام کاری باید در موردش بنویسیم؟

انجام دادن کارهای جدید ترسناک است. بیرون آمدن از منطقه‌ی آسودگی‌مان نگران کننده است. در مقابل رویاها و خواسته‌های ما هستند. اگر حس ترس و نگرانی به ما غلبه کند، رویاها به دست فراموشی سپرده می‌شوند. راه حل چیست؟ نوشتن. نوشتن آرزوها و خواسته‌ها. نوشتن ترس‌ها و نگرانی‌ها. باید هر دو را بنویسیم. آرزوها تقویت می‌شوند و ترس‌ها کمرنگ. بعد از نوشتن نگرانی‌ها احمقانه بنظر میرسند.

نوشتن چه سودی دارد؟

در نوشته‌ی قبلی * توضیح دادم که ترس و نگرانی یکی از موانع اقدام و عمل است. برای از بین بردن این ترس و پیشبرد خواسته‌ها از نوشتن کمک میگیریم. فهرست نویسی، طوفان ذهنی یا هر اسم دیگری که دوست دارید. به خودتان اجازه‌ی صحبت از نگرانی‌هایتان بدهید و همزمان از دستتان برای نوشتن استفاده کنید.

داستان افراد موفق چه می‌گوید؟

اگر به داستان موفقیت افراد متفاوت نگاهی بیاندازید متوجه میشوید چگونه نوشتن را به خدمت گرفته‌اند تا کارشان را به نتیجه برسانند. با نوشتن می‌توان شهامت لازم برای کسب تجربه را بدست آورد. البته به یاد داشته باشید، تا وقتیکه فعالیت را به پایان نرساندید خبری از نتیجه مطلوب نیست. نوشتن محرک است، همه چیز نیست.

حالا به پاراگرافی از کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد دقت کنید:

نوشتن راهی است برای اینکه احساسات منفی خود را در قالب کلمات بیرون بریزیم و چنین افکار مخربی را به فراموشی بسپاریم.

اما نوشتن چه سودی دارد؟

جانین به این سوال چنین پاسخ داد:《من مایوس شده بودم. اگر شروع به نوشتن نکرده بودم، هیچ وقت برای مرخصی بدون حقوق اقدام نمی‌کردم. حتی تا یک میلیون سال دیگر هم به ذهنم نمی‌رسید که برای فرصت مطالعاتی درخواست بدهم. اگر نمی‌نوشتم، جرات و شهامت لازم را برای دست به کار شدن نداشتم.》

حالا نوبت شماست، تجربه‌ی شما چیست؟

تصویر نویسنده
فاطمه یکتا

2 نظرات در مورد “پله‌ی اول نردبان عمل‌گرایی|نوشتن

  1. بسیار عالی بیان کردی عزیزن، نوشتن راه رسیدن به آمال و آرزوها رو هموار میکنه و اینجوری جراًتی که باید داشته باشی رو به حقیقت تبدیل میکنه👌🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *