توسعه فردی,مطالب آموزشی

آیا دفترچه‌ای برای ثبت ایده‌هایتان دارید؟

آدمیزاد مدیون دقت و توجه است. تا حالا آدم موفق و بی‌دقت دیده‌اید؟ دنیای بدون توجه و دقت را تصور کنید. همه‌ی کارها نصفه و نیمه رها می‌شوند. اگر عادتی ساخته شود، بعد از مدتی رها می‌شود. هر چه رشته بودند پنبه میشد.

واژه‌های دقت و توجه برای آدم‌های پیگیر آشناست. همان‌هایی که از خیر هیچ ایده‌ای نمیگذرند. چه بسا با توجه‌ای که از خود نشان می‌دهند در بدترین ایده‌ها هم چیزی با ارزش پیدا کنند. این را به یاد داشته باشید ایده‌های کوچک هم با ارزشند، به طور مثال به ذهنتان میرسد در انتهای پست‌های وبلاگتان مخاطب را با کلمات جدیدی به انتشار محتوا دعوت کنید. همین‌‌ قدر کوچک.

به رفتار آدم‌های عاشق و خاطرخواه دقت کن. گلبرگ‌ها را لای کتاب نگهمیدارند. خاطراتشان را می‌نویسند. چون این خاطره‌ها تمام توجه آن‌ها را جلب کرده‌اند.

پس دفترچه‌ای را به ایده‌هایتان اختصاص بدهید. چرا دفترچه؟ چون می‌خواهیم همه‌جا همراهمان باشد. دقیقا شبیه به خاطرات معشوقه که در دل عاشق می‌ماند و همه‌جا با خودش حمل می‌کند. هر وقت ایده‌ای جدید در راستای اهدافتان داشتید در دفترچه ثبت کنید. نوشتن ایده‌ها حس توجه و دقت را زنده می‌کند و مغز شما این کار، ایده یا تصمیم را در اولویت قرار می‌دهد.

بعد از این اگر تعداد ایده‌ها بیشتر شد تعجب نکنید. با کنجکاوی همه‌ ایده‌ها را ثبت کنید. با این‌کار موتور ذهنتان برای ترکیب ایده‌ها روشن می‌شود.

نتیجه را با من به اشتراک بگذارید و یا در اینستاگرام تگ کنید

تصویر نویسنده
فاطمه یکتا

4 نظرات در مورد “آیا دفترچه‌ای برای ثبت ایده‌هایتان دارید؟

  1. چقدر خوب گفتی فاطمه جان. من همیشه یک دفترچه دارم که اگه ایده ای اومد سراغم یا اینکه با کلمه ای تازه آشنا شدم در اون بنویسم

    1. دقیقا من هم یه همچین دفترچه‌ای دارم. همیشه دم دستمه و همراهم هست. 👌
      میدونی چی جالبه؟ اینکه وقتی برای ایده‌ها احترام قائل میشی و ثبتشون میکنی، بیشتر و قویتر میشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *