توسعه فردی,مطالب آموزشی,نویسندگی

وظیفه‌ی مادری که آرزوی نویسندگی در دل دارد

در فرهنگ غالب ایران و جهان برای فداکاری مادران ارزش زیادی قائل هستند. اما اکثریت داشتن یک باور به معنی درست بودنش نیست. مادر غالباً آرزوهایش را فدای کارهای کم‌ارزش فرزندش می‌کند، کارهایی که وظیفه‌ی فرزند است نه مادر.

چرا معمولا مادر این وظایف فرزندش را انجام می‌دهد؟ چون در نقشش حسابی فرو رفته‌. نقش فداکاری بی حد و مرز. باور دارد اگر فداکار باشد محترم است. در حالیکه مهم‌ترین وظیفه‌ی یک مادر مراقبت از استعداد کودک است‌. باید کودکان را تحت تاثیر قرار بدهد. اما چگونه؟

ایفای نقش سنتیِ مادرانه دستاوردی جز پژمردگی و دلسردی برای آنها ندارد. پس به عنوان یک بانو پسندیده است الگویی مناسب از خودمان برای فرزندمان بسازیم. بدون عمل به گفته‌ها، نصایح و تشویق‌هایتان شما توشه‌ای برای ارائه به فرزندتان ندارید. او حرف شما را باور نمیکند، چون شما که الگوی او هستید کارهای کم‌ارزش انجام میدهید.

پس سطح کارهایتان را بالا ببرید. کارهای مهم و ارزشمند انجام دهید. اگر به هنری علاقه دارید، ساعتی در روز خلوت کنید. یا اگر میخواهید از استعداد نویسندگی‌ فرزندتان محافظت کنید، دست به قلم شوید.

پس اگر می‌خواهی که فرزندت موسیقیدان شود با تمام هوش و با جدیت موسیقی تمرین کن. اگر می‌خواهی که آنها محقق شوند سخت مطالعه کن. اگر می‌خواهی که صادق باشند با خودت رو راست باش. و همین‌طور تا آخر.

نقل از برندا اولند کتاب اگر می‌خواهید بنویسید

با آرزوی موفقیتت مادر زیبا

تصویر نویسنده
فاطمه یکتا

6 نظرات در مورد “وظیفه‌ی مادری که آرزوی نویسندگی در دل دارد

  1. کاملا باهات موافقم، منم یه مادرم که به نویسندگی علاقه زیادی دارم و از وقتی که علاقمو جدی گرفتم و تبدیل شده به هدفم روحیه م خیلی خیلی بهتر شده و این حال خوب طبیعتاً رو بچه هام تاثیر مثبت میذاره

  2. دقیقا درست گفتی عزیزم، من از زمانی که تصمیم گرفتم تا در کنارِ خانه داری و بچه داری به علایقِ خودم برسم و به استعدادم پر و بال بدم حالِ بهتری دارم و تاثیرش رو روی بچه هام هم دیدم.
    جالب اینجاست که زمانِ کوتاهی هست که شروع کردم.

    1. من مادر نیستم ولی مادرای زیادی رو دیدم که اشتباه رفتار میکنن و دنبال خواسته‌های خودشون نیستن. خوشحالم برات مفید بود

    1. ممنونم فاطمه جان، مادر زیبا. این موضوع رو برندا اولند در کتاب اگر می‌خواهید بنویسید مطرح میکنه. موضوع جالبیه و نویسنده واقعا زیبا بهش میپردازه‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *